Wpisy archiwalne

23 lutego 2009

W szóstym numerze płyniemy na ZACHÓD! Zgłoszeń tekstów wypatrujemy w redakcyjnej skrzynce do końca marca.

6 lutego 2009

Piąty numer na horyzoncie! Jego stronnice jak łódeczki z papieru pożeglowały już w siną dal prywatnych stosów książek i gazet – teraz zaś płynie szerokopasmowo na cybernetycznych falach Internetu.

Dodatkowo – pojawił się w menu osobowy spis dotychczasowej załogi. By pozostać w konwencji, na koniec pozostaje tylko napisać: “Ahoj!”.

25 września 2008

“Mishellaneach w internecie” dodają ostatni artykuł do numeru 4: Mikołaj Golubiewski Fior wielopostaciowy. Analiza bohatera “Operetki” Witolda Gombrowicza .

13 sierpnia 2008

Pojawiono w “Mishellaneach w internecie” dodatek do numeru 4. Zapraszamy do lektury tekstów: Daniela Działy Widowisko karnawałowe a groteskowy obraz ciała w kulturze XVI wieku oraz Joanny Kulasy “Moralitet leśny”. Wisława Szymborska .

23 lipca 2008

By czas wakacyjny nie dłużył się tak, jak ten tydzień, który minął już od obiecanego terminu publikacji “Mishellaneów w Internecie”, niniejszym udostępniono artykuły z czwartego numeru pisma. Do sprawdzenia czego zachęcamy.

Na teksty do kolejnego numeru czekamy do końca września. Czekając, prosimy o zapoznanie i przejęcie się zasadami edycji tekstów. Temat piątego numeru: WSCHÓD.

24 czerwca 2008

Aktualizujemy zapóźnione aktualności! Po pierwsze, Mishellanea papierowe są jeszcze do pobrania sprzed sekretariatu. Po drugie, wydania internetowego spodziewać się będzie można najpóźniej do połowy lipca.

9 marca 2008

Teksty do 4. numeru zbieramy jeszcze do 15. marca. Temat numeru: PÓŁNOC.

Ponadto, menu powiększyło się o nowy przycisk – Mishellanea zapraszają serdecznie na wszystko, co się pod nim kryje.

29 lutego 2008

Z końcem lutego kończymy publikacje związane z numerem trzecim, teksty dostępne tylko w wydaniu internetowym można już bowiem znaleźć w zakładce “Artykuły”.

15 lutego 2008

Mishellanea nr 3 są w Internecie. Lada dzień dołączą do nich artykuły dodatkowe, o czym nie omieszkamy niezwłocznie powiadomić.

23 stycznia 2008

Mishellanea są. Numer 3 (7) do odbioru przed Sekretariatem MISH od piątku 25 stycznia tudzież po skontaktowaniu się z redakcją pod tradycyjnym adresem korespondencyjnym mishellanea(at)gmail.com.

21 stycznia 2008

Numer 3 w drukowaniu – ukaże się więc niedługo, jeżeli nie przed sesją, to raczej na pewno w jej trakcie, o czym niezwłocznie poinformujemy. Oczekujących niecierpliwie przepraszamy i prosimy o jeszcze trochę wytrwałości. Tymczasem ogłaszamy już temat na numer kolejny: PÓŁNOC – rozumianą jak zwykle bardzo szeroko, we wszystkich możliwych kategoriach, sytuacjach i kontekstach. Zainteresowanych publikacją swoich tekstów prosimy o nadsyłanie artykułów do końca lutego 2008 roku. Objętość do 20 stron znormalizowanego maszynopisu. Kwestie współpracy przy korekcie i/lub organizacji nadal otwarte – chęci prosimy deklarować się mailowo. Adres bez zmian: mishellanea(at)gmail.com

5 lipca 2007

Są już dostępne w Artykułach teksty dodatkowe z numeru 2: o artystycznej warszawskiej Pradze, o polskim społeczeństwie obywatelskim, o biografiach autorytarnych przywódców państwowych, o upadłych sytuacjach komunikacyjnych oraz rozszerzoną wersję artykułu o wygnaniach arian.

1 lipca 2007

Pod rozwagę monitorowych czytelników oddajemy pełen zestaw tekstów z drugiego numeru Mishellaneow. Dla czytelników konserwatywnych w naszych przepastnych magazynach przechowamy do października kilka wydań na papierze, które się nam ostały, a być może coś jeszcze pojawi się pod sekretariatem MISH. Blasku naszym wakacjom dodadzą wszelakie Wasze mailowe i pozostawione na forum (http://grono.net/forum/106908/0/) komentarze i propozycje.

23 kwietnia 2007

Wszystkich naszych przyszłych i obecnych autorów prosimy o zapoznanie się z zasadami edycji tekstów.

18 kwietnia 2007

Strona osiadła już na z dawien dawna predestynowanym do tego miejscu i ostatecznie zastąpiła zakurzoną witrynę starych Mishellaneów na stronach Kolegium MISH.

11 kwietnia 2007

STRONA JEST – że tak sparafrazujemy parafrazę użytą już w Mishellaneach drukiem przez Małgosię Mostek. Wydanie drukowane i wydanie internetowe pozostają bowiem ze sobą w ścisłym związku.

Tu są i będą publikowane artykuły z wydania papierowego, tu znajdują i znajdą się teksty dodatkowe, na wydrukowanie których nie było już na papierze miejsca, a które uważamy za warte zaprezentowania.

Należy wspomnieć o następnych zadaniach, które postawiliśmy przez sobą. Pragniemy, aby drugi numer Mishellaneów ukazał się jeszcze w bieżącym roku akademickim. Jak zapewne zauważyliście, pierwszy numer otwiera blok tematyczny złożony z tekstów dotyczących wsi. Chcąc kontrastowo dopełnić ten wątek, na drugi numer planujemy skompletować zestaw tekstów „miejskich”. Dlatego też szczególną radość sprawicie nam, przesyłając artykuły, eseje, wiersze, etc. z miastem związane. Przypominamy nasz adres e-mail: mishellanea(at)gmail.com.

Nie tworzymy Mishellaneów tylko dla własnej satysfakcji – pracujemy nad nimi głównie po to, by stworzyć miejsce spotkań myśli i ludzi – dla Waszej satysfakcji, jeśli Wasze wyobrażenia o funkcji tego pisma są zbieżne z naszymi. Naturalne jest zatem, że czekamy na kolejnych uczestników spotkania. W tym celu skrzynka redakcyjna, w tymże samym grono Mishellaneów i ta strona, którą w razie potrzeby silniejszej niż niechęć do dublowania już istniejących, wzbogacić możemy w forum czy galerię/antologię twórczości cudzej i własnej. Tak właściwie, przekształcić możemy tę witrynę w każdym kierunku, który wyda się ciekawy i stymulujący.

Pozdrawiamy, życząc wielu upojnych godzin poświęconych na lekturę Mishellaneów, tak drukowanych, jak wirtualnych, i oczekując z nadzieją na przepełnienie naszej skrzynki mejlowej Waszymi tekstami,

Redakcja

 1. michael kors makeup bag’s avatar

  In addition, the newer concept of theme-based parties may affect your selection of the perfect discount candle holders.
  michael kors makeup bag http://www.michaelkorsoutletsonlinei1.xyz

 2. michael kors tote bag’s avatar

  (So when it comes time to advertise, it is better if you can say “4 Family Garage Sale.”) So invite friends and family to participate in the garage sale – but be sure they will be there to help handle the crowd.
  michael kors tote bag http://www.fashionhandbagswholesalea1.xyz

 3. michael kors crossbody bags’s avatar

  Not many clients are willing to sit in a salon chair without carrying on pleasant conversation.
  michael kors crossbody bags http://www.michaelkorsoutlet2015i1.xyz