Zbieractwo

You are currently browsing the archive for the Zbieractwo category.

Drodzy,
Serdecznie zapraszamy was do nadsyłania tekstów do nowego numeru Mishellaneów.
Kolejne dwa numery poświęcone są pojęciom Chaosu i Kosmosu. Na teksty do Chaosu czekamy do 19 II 2012, tradycyjnie pod adresem mishellanea@gmail.com

Chaos
Zachęcamy do odczytywania tego terminu na możliwie wiele sposobów – od języka potocznego, przez Hezjoda, po Eliadego. Szczególnie wyczekujemy tekstów historyków, badających wszelkie formy zaniku władzy i czasy zamętu, kulturoznawców i antropologów, odkrywających gąszcz niejasnych teorii i wizję chaosu u dawnych, studentów prawa, opisujących sfery, w których prawo jest bezsilne, literaturoznawców, tropiących rozpad form i obrazy nieładu.

Drodzy!

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania tekstów do kolejnego numeru naszego pisma. Jak zwykle przyjmujemy teksty naukowe, a poza nimi: zdjęcia, wiersze, grafiki, komiksy i inne dzieła. Motywem poprzedniego numeru była prawda, więc tym razem kolej na fałsz. (Motyw przewodni jest, podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, jedynie wskazówką, z której skorzystanie jest jak najbardziej mile widziane, ale nie bezwzględnie wiążące).

Na wszystkie teksty czekamy do końca czerwca 2011. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mejlowy pod adresem mishellanea@gmail.com.

Redakcja “Mishellaneów” serdeczne zaprasza wszystkich zainteresowanych do nadsyłania tekstów do najnowszego  numeru naszego pisma. Czekamy również na zdjęcia, wiersze, grafiki, komiksy i inne dzieła! Motywem przewodnim kolejnych dwóch numerów będą

Prawda (planowana na styczeń 2011)
Fałsz (najpewniej w czerwcu 2011).

Motyw przewodni jest, podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, jedynie wskazówką, z której skorzystanie jest jak najbardziej mile widziane (ale nie bezwzględnie wiążące). Na wszystkie teksty czekamy do 15 listopada 2010. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mejlowy pod adresem mishellanea@gmail.com.