Articles by Rafał Smoleń

You are currently browsing Rafał Smoleń’s articles.

Wszyscy, którzy potrzebują zaświadczeń o publikacji tekstów w “Mishellaneach” albo udziale w pracach Koła i Redakcji Pisma, proszeni są o pilny kontakt pod adresem mishellanea@gmail.com lub bezpośrednio z Jackiem Zębalą.

Namiary na naczela: jackzebala@interia.pl, j.zebala@student.uw.edu.pl, tel. 608 424 320, fb.

Już jest. W Sekretariacie czeka na Was Raj. Będzie w Poroninie i na Dniach Otwartych. Będzie w październiku, listopadzie i grudniu. Starczy dla wszystkich, bo jest aż 350 rajów. Poznaj je wszystkie! Pełny spis treści wisi tylko tutaj.

Rajski numer pisma można dostać w Sekretariacie MISHu (mapka tu), a od początku nowego roku także w CLASie (o tu).

x

Serdecznie informujemy, że rajskie “M” ukażą się na przełomie maja i czerwca. Jesteśmy w kontakcie!

“O wy nieliczni, co prężycie szyje / Po chleb anielski, którym tu żywione, / Lecz syte usta nie były niczyje – / Popchnijcie ze mną w te nurty słone”. Kończy się zima i zbliża się Raj. Jako że Raj wzejdzie pod koniec maja, teksty do kolejnego numeru “M” zbieramy do 30 marca. Motyw przewodni jest zaskakujący i brzmi: “Raj”, chociaż może być luźno rozumiany (raj jako Bóg, raj jako seks, a i czyściec przejdzie). Z kolei do 15 kwietnia zbieramy obrazy i grafiki. Piszcie i ślijcie na mishellanea@gmail.com.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z zasadami edycji tekstów.

x

23 lutego 2009

W szóstym numerze płyniemy na ZACHÓD! Zgłoszeń tekstów wypatrujemy w redakcyjnej skrzynce do końca marca.

6 lutego 2009

Piąty numer na horyzoncie! Jego stronnice jak łódeczki z papieru pożeglowały już w siną dal prywatnych stosów książek i gazet – teraz zaś płynie szerokopasmowo na cybernetycznych falach Internetu.

Dodatkowo – pojawił się w menu osobowy spis dotychczasowej załogi. By pozostać w konwencji, na koniec pozostaje tylko napisać: “Ahoj!”.

25 września 2008

“Mishellaneach w internecie” dodają ostatni artykuł do numeru 4: Mikołaj Golubiewski Fior wielopostaciowy. Analiza bohatera “Operetki” Witolda Gombrowicza .

13 sierpnia 2008

Pojawiono w “Mishellaneach w internecie” dodatek do numeru 4. Zapraszamy do lektury tekstów: Daniela Działy Widowisko karnawałowe a groteskowy obraz ciała w kulturze XVI wieku oraz Joanny Kulasy “Moralitet leśny”. Wisława Szymborska .

23 lipca 2008

By czas wakacyjny nie dłużył się tak, jak ten tydzień, który minął już od obiecanego terminu publikacji “Mishellaneów w Internecie”, niniejszym udostępniono artykuły z czwartego numeru pisma. Do sprawdzenia czego zachęcamy.

Na teksty do kolejnego numeru czekamy do końca września. Czekając, prosimy o zapoznanie i przejęcie się zasadami edycji tekstów. Temat piątego numeru: WSCHÓD.

24 czerwca 2008

Aktualizujemy zapóźnione aktualności! Po pierwsze, Mishellanea papierowe są jeszcze do pobrania sprzed sekretariatu. Po drugie, wydania internetowego spodziewać się będzie można najpóźniej do połowy lipca.

9 marca 2008

Teksty do 4. numeru zbieramy jeszcze do 15. marca. Temat numeru: PÓŁNOC.

Ponadto, menu powiększyło się o nowy przycisk – Mishellanea zapraszają serdecznie na wszystko, co się pod nim kryje.

29 lutego 2008

Z końcem lutego kończymy publikacje związane z numerem trzecim, teksty dostępne tylko w wydaniu internetowym można już bowiem znaleźć w zakładce “Artykuły”.

15 lutego 2008

Mishellanea nr 3 są w Internecie. Lada dzień dołączą do nich artykuły dodatkowe, o czym nie omieszkamy niezwłocznie powiadomić.

23 stycznia 2008

Mishellanea są. Numer 3 (7) do odbioru przed Sekretariatem MISH od piątku 25 stycznia tudzież po skontaktowaniu się z redakcją pod tradycyjnym adresem korespondencyjnym mishellanea(at)gmail.com.

21 stycznia 2008

Numer 3 w drukowaniu – ukaże się więc niedługo, jeżeli nie przed sesją, to raczej na pewno w jej trakcie, o czym niezwłocznie poinformujemy. Oczekujących niecierpliwie przepraszamy i prosimy o jeszcze trochę wytrwałości. Tymczasem ogłaszamy już temat na numer kolejny: PÓŁNOC – rozumianą jak zwykle bardzo szeroko, we wszystkich możliwych kategoriach, sytuacjach i kontekstach. Zainteresowanych publikacją swoich tekstów prosimy o nadsyłanie artykułów do końca lutego 2008 roku. Objętość do 20 stron znormalizowanego maszynopisu. Kwestie współpracy przy korekcie i/lub organizacji nadal otwarte – chęci prosimy deklarować się mailowo. Adres bez zmian: mishellanea(at)gmail.com

5 lipca 2007

Są już dostępne w Artykułach teksty dodatkowe z numeru 2: o artystycznej warszawskiej Pradze, o polskim społeczeństwie obywatelskim, o biografiach autorytarnych przywódców państwowych, o upadłych sytuacjach komunikacyjnych oraz rozszerzoną wersję artykułu o wygnaniach arian.

1 lipca 2007

Pod rozwagę monitorowych czytelników oddajemy pełen zestaw tekstów z drugiego numeru Mishellaneow. Dla czytelników konserwatywnych w naszych przepastnych magazynach przechowamy do października kilka wydań na papierze, które się nam ostały, a być może coś jeszcze pojawi się pod sekretariatem MISH. Blasku naszym wakacjom dodadzą wszelakie Wasze mailowe i pozostawione na forum (http://grono.net/forum/106908/0/) komentarze i propozycje.

23 kwietnia 2007

Wszystkich naszych przyszłych i obecnych autorów prosimy o zapoznanie się z zasadami edycji tekstów.

18 kwietnia 2007

Strona osiadła już na z dawien dawna predestynowanym do tego miejscu i ostatecznie zastąpiła zakurzoną witrynę starych Mishellaneów na stronach Kolegium MISH.

11 kwietnia 2007

STRONA JEST – że tak sparafrazujemy parafrazę użytą już w Mishellaneach drukiem przez Małgosię Mostek. Wydanie drukowane i wydanie internetowe pozostają bowiem ze sobą w ścisłym związku.

Tu są i będą publikowane artykuły z wydania papierowego, tu znajdują i znajdą się teksty dodatkowe, na wydrukowanie których nie było już na papierze miejsca, a które uważamy za warte zaprezentowania.

Należy wspomnieć o następnych zadaniach, które postawiliśmy przez sobą. Pragniemy, aby drugi numer Mishellaneów ukazał się jeszcze w bieżącym roku akademickim. Jak zapewne zauważyliście, pierwszy numer otwiera blok tematyczny złożony z tekstów dotyczących wsi. Chcąc kontrastowo dopełnić ten wątek, na drugi numer planujemy skompletować zestaw tekstów „miejskich”. Dlatego też szczególną radość sprawicie nam, przesyłając artykuły, eseje, wiersze, etc. z miastem związane. Przypominamy nasz adres e-mail: mishellanea(at)gmail.com.

Nie tworzymy Mishellaneów tylko dla własnej satysfakcji – pracujemy nad nimi głównie po to, by stworzyć miejsce spotkań myśli i ludzi – dla Waszej satysfakcji, jeśli Wasze wyobrażenia o funkcji tego pisma są zbieżne z naszymi. Naturalne jest zatem, że czekamy na kolejnych uczestników spotkania. W tym celu skrzynka redakcyjna, w tymże samym grono Mishellaneów i ta strona, którą w razie potrzeby silniejszej niż niechęć do dublowania już istniejących, wzbogacić możemy w forum czy galerię/antologię twórczości cudzej i własnej. Tak właściwie, przekształcić możemy tę witrynę w każdym kierunku, który wyda się ciekawy i stymulujący.

Pozdrawiamy, życząc wielu upojnych godzin poświęconych na lekturę Mishellaneów, tak drukowanych, jak wirtualnych, i oczekując z nadzieją na przepełnienie naszej skrzynki mejlowej Waszymi tekstami,

Redakcja